Laboratuvarımız

Laboratuvarımız

Bitki doku kültürü laboratuvarımızda 50’den fazla bitki türünün çoğaltımı gerçekleşmiştir. 2001 yılından bu yana edindiğimiz bilimsel bilgi birikimi ve deneyim ile pek çoğu bilimsel araştırma üzerine gerçekleşen bitki çoğaltımları;

  • tıbbi ve aromatik bitkiler
  • iç mekan süs bitkileri
  • meyve anaçları
  • tropik bitkiler
  • akvaryum bitkiler
  • arkaik tohumlar
  • yumrulu bitkiler
  • geofitler bitki grupları

üzerine yoğunlaşmaktadır.

Margeht Biyoteknoloji

Bitki doku, organ ve hücre kültürleri alanında gerekli tüm uygulamaların yapılabildiği laboratuvarımızda yüz bin bitki çoğaltım kapasitemiz bulunmaktadır.

Bitki doku kültürü yöntemleri, doku ve organ rejenerasyonları, somatik embriyogenesis, hücre süspansiyon kültürleri, tıbbi, aromatik ve ilaç bitkilerinin etken maddelerinin yoğun şekilde üretimi ile ilgili denemeler ve yetiştirme ve akklimatizayon odaları üzerine çalışılırken doku kültürü yöntemleri için gerekli tüm cihazlarları laboratuvarımızda görebilirsiniz.

ÖĞRENCİ

Margeht Biyoteknoloji her yıl Biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik, eczacılık, biyoloji ve ziraat mühendisliği bölümlerinden önemli sayıda stajyere kapılarını açarak gerçekleştirdiği uygulamalar üzerinde deneyim kazanmalarını sağlamıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

Laboratuvarımızda 2001 yılından bu yana bilimsel bilgi birikimi ve deneyimle birlikte tıbbi ve aromatik bitkiler, iç mekan süs bitkileri, meyve anaçları, tropik bitkiler, akvaryum bitkiler, arkaik tohumlar, yumrulu bitkiler ve geofitler gibi 50'den fazla bitki türünün çoğaltımını gerçekleştirmekteyiz.

Laboratuvarımızın çoğaltım çalışmaları, tıbbi ve aromatik bitkiler, iç mekan süs bitkileri, meyve anaçları, tropik bitkiler, akvaryum bitkileri, arkaik tohumlar, yumrulu bitkiler ve geofitler gibi farklı bitki grupları üzerine yoğunlaşmıştır.

Laboratuvarımızda yüz bin bitki çoğaltım kapasitesine sahibiz ve bitki doku, organ ve hücre kültürleri alanında gereken tüm uygulamaları gerçekleştirebilmekteyiz.

Margeht Biyoteknoloji, her yıl Biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik, eczacılık, biyoloji ve ziraat mühendisliği gibi bölümlerden gelen stajyerlere kapılarını açarak, bitki çoğaltımı ve diğer uygulamalar alanında deneyim kazanmalarını sağlamaktadır.

Laboratuvarımızda bitki doku kültürü yöntemleri, doku ve organ rejenerasyonları, somatik embriyogenesis, hücre süspansiyon kültürleri gibi pek çok yöntem ve türde çalışmalar yapılmakta. Aynı zamanda tıbbi, aromatik ve ilaç bitkilerinin etken maddelerinin üretimi, yetiştirme ve akklimatizasyon odaları üzerine de çalışılmaktadır.

Bitki doku kültürü yöntemleri için gerekli olan tüm cihazlar, laboratuvarımızda bulunmaktadır. Bu cihazlar ile ilgili daha fazla bilgiyi Margeht Biyoteknoloji üzerinden görebilirsiniz.