Laboratuvarımız

Bitki doku kültürü laboratuvarımızda 50’den fazla bitki türünün çoğaltımı gerçekleşmiştir. 2001 yılından bu yana edindiğimiz bilimsel bilgi birikimi ve deneyim ile pekçoğu bilimsel araştırma üzerine gerçekleşen bitki çoğaltımları; tıbbi ve aromatik bitkiler, iç mekan süs bitkileri, meyve anaçları, tropik bitkiler, akvaryum bitkiler, arkaik tohumlar, yumrulu bitkiler, geofitler bitki grupları üzerine yoğunlaşmaktadır.

Bitki doku, organ ve hücre kültürleri alanında gerekli tüm uygulamaların yapılabildiği laboratuvarda yıllık yirmi bin bitki çoğaltımı gerçekleşebilmektedir.

Bitki doku kültürü yöntemleri, doku ve organ rejenerasyonları, somatik embriyogenesis, hücre süspansiyon kültürleri, tıbbi, aromatik ve ilaç bitkilerinin etken maddelerinin yoğun şekilde üretimi ile ilgili denemeler ve yetiştirme ve akklimatizayon odaları üzerine çalışılırken laminar flow, steril kabin, boncuk sterilizatöryetiştirme kabıotoklavüçgensaf su cihazı gibi pekçok cihaza da Margeht Biyoteknoloji satış kanalı dokulturu.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Margeht Biyoteknoloji heryıl Biyomühendislik, moleküler biyoloji ve genetik, eczacılık, biyoloji ve ziraat mühendisliği bölümlerinden önemli sayıda stajyere kapılarını açarak gerçekleştirdiği uygulamalar üzerinde deneyim kazanmalarını sağlamaktadır.

Laboratuvarımızda çoğaltımı gerçekleşen bazı bitki türlerinin fotoğraflarına aşağıda ulaşabilirsiniz.

Bitki doku kültürü ortamlarında en çok kullanılan pens, boncuk sterilizatör, saf su cihazı, manyetik karıştıcı gibi pekçok ürün tedariğinde Margeht Biyoteknoloji’den yardım alabilirsiniz.